0 reviews 0 sold. Only 999 remain
Negotiable (specific conditions to required)
Brands
Product Code: LMK50LUU
  • Product Description
    High accuracy and dustproof square flange type linear bushings
    LMK50LUU
    ▶ The LMF-L model flange is formed in four planes.
    ▶ The overall length is 192mm, the outer diameter is 80mm, the inner diameter is 50mm, the dynamic load rating is 6080N, and the static load rating is 15900N.
    ▶ The accuracy is high-end, and there are anti-vibration seals with adhesive at both ends.
    ▶ The operating temperature range is from -15°C to 80°C
    Specified Specification/Dimension Information
    type
    Flange
    Flange Type
    Standard Flange
    Inscribed Diameter DR (φ)
    50
    Overall length L(mm)
    192
    Outer shell material
    [Iron] Iron
    Outer shell surface treatment
    [No surface treatment] None
    Motion
    Linear Movement
    Types of lubrication
    none
    Types of circulation of the ball
    [Double] long
    Outer diameter D (φ)
    80
    Basic Rated Load Identification (Detail) (N)
    Basic Rated Load Rating (N)
    15900
    Precision
    Senior
    Circumscribed tolerance (minus side) (mm)
    Eccentricity (μm)
    25
    kind
    Flanged cross section
    length
    Long
    Flange geometry
    Octagonal
    Bone Material
    iron
    Dustproof seal
    Yarn
    With or without a metal retainer
    none
    Operating temperature Min(°C)
    -15
    Operating Temperature Max(°C)
    80
    Mass (g)
    3300
    RoHS
    10
    -20%
    [WOOSUNG] Ten Commandments Metal Pen-Ballpoint Pen..
    Ship from South Korea
    -32%
    [WOOSUNG] Gift Set Metal Book Mark (Cross)+Ten Com..
    -22%
    [Wefun] Snack24 Mega Mixed Snack Set 32P – Extra-L..
    -50%
    [thejoen] 50 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -40%
    [thejoen] 20 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -36%
    -58%
    [Thejoen] 100 pieces of sweat absorption hairband ..
    -13%
    [Tendergarden] Morning Breeze Room Spray Nr.51 100..
    -7%
    [Tender garden] Hydro Perfumed Body Wash 300ml-pre..
    -9%