SMC_MGPM12-75Z-A96 12mm mgp slide bearing, MGP COMPACT GUIDE CYLINDER
Brands
Product Code: MGPM12-75Z-A96
  • Product Description
    MGP-Z Series Compact Cylinder with Guide
    MGPM12-75Z-A96
    ▶ Shortened guide rods, mass reductions of up to 24% as plate thickness changes
    ▶ Space-saving guide load shortened by up to 22 mm to reduce the space required for cylinder installation
    ▶ Weight: 476 g
    12
    Tube inner diameter 12mm
    Cylinder Stroke
    75
    Cylinder Stroke 75mm
    Stroke Adjuster
    none
    Autoswitch
    Junction Auto Switch, Grommet, With Lamp, 3-wire (NPN), Lateral Extraction, Lead wire 0.5m, Applicable voltage: DC4~8V
    Auto Switch Addition Symbol
    A96
    -20%
    [WOOSUNG] Ten Commandments Metal Pen-Ballpoint Pen..
    Ship from South Korea
    -32%
    [WOOSUNG] Gift Set Metal Book Mark (Cross)+Ten Com..
    -22%
    [Wefun] Snack24 Mega Mixed Snack Set 32P – Extra-L..
    -50%
    [thejoen] 50 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -40%
    [thejoen] 20 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -36%
    -58%
    [Thejoen] 100 pieces of sweat absorption hairband ..
    -13%
    [Tendergarden] Morning Breeze Room Spray Nr.51 100..
    -7%
    [Tender garden] Hydro Perfumed Body Wash 300ml-pre..
    -9%