SMC_CDQ2A32-75DMZ-A96L cylinder, CQ2-Z COMPACT CYLINDER
Brands
Product Code: CDQ2A32-75DMZ-A96L
  • Product Description
    CQ2 Z Series Compact Cylinder/Standard Type: Double Acting Single Rod
    CDQ2A32-75DMZ-A96L
    ▶ Space-saving cylinder with thin overall length design to realize compactness of the device
    ▶ Small auto switch can be attached on 4 sides (Ø12~Ø25 is 2 sides)
    ▶ There is no protrusion of the autoswitch.
    ▶ Light weight: 5~13% reduction (compared to conventional CQ2)
    ▶ Newly added support for 2-mountain clevis, compact foot-type fastener
    ▶ With auto switch (CDQ2 series: CDQ2, CDQ2W, CDQ2K, CDQ2KW, CDQP2, CDQ2□S, CDBQ2)
    ▶ Weight: 508 g
    32
    Tube inner diameter 32mm
    Cylinder Stroke
    75
    Cylinder Stroke 75mm
    Body options
    M
    Rod tip male thread
    Autoswitch
    A96L
    Connecting point auto switch, grommet, with lamp, 3-wire type (NPN), lateral outflow, lead wire 3m, Applicable voltage: DC4~8V
    -20%
    [WOOSUNG] Ten Commandments Metal Pen-Ballpoint Pen..
    Ship from South Korea
    -32%
    [WOOSUNG] Gift Set Metal Book Mark (Cross)+Ten Com..
    -22%
    [Wefun] Snack24 Mega Mixed Snack Set 32P – Extra-L..
    -50%
    [thejoen] 50 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -40%
    [thejoen] 20 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -36%
    -58%
    [Thejoen] 100 pieces of sweat absorption hairband ..
    -13%
    [Tendergarden] Morning Breeze Room Spray Nr.51 100..
    -7%
    [Tender garden] Hydro Perfumed Body Wash 300ml-pre..
    -9%