SMC CDJP2B16-20D-M9N Double Acting Cylinder-ROAS MRO
0 reviews 0 sold. Only 999 remain
Negotiable (specific conditions to required)
Brands
Product Code: CDJP2B16-20D-M9N
  • Product Description
    CJP2 Series Pin Cylinder Double Acting Single Rod
    CDJP2B16-20D-M9N
    ▶ Ø4-5 strokes can also be equipped with 2 auto switches
    ▶ ø2 One-touch fitting, speed controller connection is possible
    ▶ With auto switch (CDJP2 series:CDJP2)
    ▶ Weight: 61 g
    Item / ModelSymbol / Information
    With Auto Switch
    D
    With Auto Switch
    Installation support equipment
    B
    Simple
    Tube Inner Diameter
    16
    Tube inner diameter 16mm
    Cylinder Stroke
    20
    Cylinder Stroke 20mm
    Rod tip screws
    With screws
    Autoswitch
    M9N
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Lamp, 3-wire (NPN), Lateral Extraction, Lead Wire 0.5m, Applicable Voltage: DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
    -20%
    [WOOSUNG] Ten Commandments Metal Pen-Ballpoint Pen..
    Ship from South Korea
    -32%
    [WOOSUNG] Gift Set Metal Book Mark (Cross)+Ten Com..
    -22%
    [Wefun] Snack24 Mega Mixed Snack Set 32P – Extra-L..
    -50%
    [thejoen] 50 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -40%
    [thejoen] 20 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -36%
    -58%
    [Thejoen] 100 pieces of sweat absorption hairband ..
    -13%
    [Tendergarden] Morning Breeze Room Spray Nr.51 100..
    -7%
    [Tender garden] Hydro Perfumed Body Wash 300ml-pre..
    -9%