SMC CDJ2B10-60Z-A96-B ROUND BODY CYLINDER-ROAS MRO
0 reviews 0 sold. Only 999 remain
Negotiable (specific conditions to required)
Brands
Product Code: CDJ2B10-60Z-A96-B
  • Product Description
    CJ2-Z Series Air Cylinder/Standard Type: Double Acting Single Rod
    CDJ2B10-60Z-A96-B
    ▶ I set both sides foot, head side flange to the installation support git
    ▶ Improved operability of the auto switch, easy to adjust the position
    ▶ I set an autoswitch rail attachment type article number
    ▶ With auto switch (CDJ2-Z series: CDJ2, CDJ2W, CDJ2K, CDJ2Z, CDJ2ZW, CDJ2RA, CDJ2RK)
    ▶ Weight: 300 g
    Item / ModelSymbol / Information
    With Auto Switch
    D
    With Auto Switch
    Installation support equipment
    B
    Simple
    Tube Inner Diameter
    10
    Tube inner diameter 10mm
    Cylinder Stroke
    60
    Cylinder Stroke 60mm
    Dual Stroke Marks
    No dual-stroke mark
    Cylinder Stroke2
    No cylinder stroke 2
    Cylinder Addition Symbol
    Rubber cushion
    Port Position on Head Cover
    90° to axis
    Swing Bracelet
    There is no gold ball
    Rod Terminal
    There is no gold ball
    Autoswitch
    A96
    Junction Auto Switch, Grommet, With Lamp, 3-wire (NPN), Lateral Extraction, Lead wire 0.5m, Applicable voltage: DC4~8V
    Auto Switch Addition Symbol
    2 attachments or none
    Auto switch attachment type
    B
    Band attachment
    -20%
    [WOOSUNG] Ten Commandments Metal Pen-Ballpoint Pen..
    Ship from South Korea
    -32%
    [WOOSUNG] Gift Set Metal Book Mark (Cross)+Ten Com..
    -22%
    [Wefun] Snack24 Mega Mixed Snack Set 32P – Extra-L..
    -50%
    [thejoen] 50 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -40%
    [thejoen] 20 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -36%
    -58%
    [Thejoen] 100 pieces of sweat absorption hairband ..
    -13%
    [Tendergarden] Morning Breeze Room Spray Nr.51 100..
    -7%
    [Tender garden] Hydro Perfumed Body Wash 300ml-pre..
    -9%