SMC CDA2F80-150Z-M9NL air cylinder-ROAS MRO
0 reviews 0 sold. Only 999 remain
Negotiable (specific conditions to required)
Brands
Product Code: CDA2F80-150Z-M9NL
  • Product Description
    CA2-Z Series Air Cylinder/Standard Type: Double Acting Single Rod
    CDA2F80-150Z-M9NL
    ▶ Reduces mass by up to 15%
    ▶ Easy to control the air cushion
    ▶ Can be attached from small auto switches to magneto-resistant autoswitches
    ▶ With auto switch (CDA2 series: CDA2, CDA2W)
    ▶ Weight: 4 kg
    Item / ModelSymbol / Information
    With Auto Switch
    D
    With Auto Switch
    Installation support equipment
    F
    Rod side flange type
    Tube Material
    Aluminum Tubing
    Tube Inner Diameter
    80
    Tube inner diameter 80mm
    Types of Port Screws
    Rc
    Cylinder Stroke
    150
    Cylinder Stroke 150mm
    Cylinder Addition Symbol
    No bellows, no air cushion
    Stroke Adjuster
    none
    Dual Stroke Marks
    No dual-stroke mark
    Cylinder Stroke2
    No cylinder stroke 2
    Cylinder Add-on Symbol 2
    No bellows, no air cushion
    Swing Bracelet
    There is no gold ball
    Rod Terminal
    There is no gold ball
    Autoswitch
    M9NL
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Lamp, 3-wire (NPN), Lateral Withdrawal, Lead Wire 3m, Applicable Voltage: DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
    -20%
    [WOOSUNG] Ten Commandments Metal Pen-Ballpoint Pen..
    Ship from South Korea
    -32%
    [WOOSUNG] Gift Set Metal Book Mark (Cross)+Ten Com..
    -22%
    [Wefun] Snack24 Mega Mixed Snack Set 32P – Extra-L..
    -50%
    [thejoen] 50 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -40%
    [thejoen] 20 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -36%
    -58%
    [Thejoen] 100 pieces of sweat absorption hairband ..
    -13%
    [Tendergarden] Morning Breeze Room Spray Nr.51 100..
    -7%
    [Tender garden] Hydro Perfumed Body Wash 300ml-pre..
    -9%