SMC_MGPM20-75Z-A90L mgp-z cylinder, GUIDED CYLINDER
Brands
Product Code: MGPM20-75Z-A90L
  • Product Description
    MGP-Z Series Compact Cylinder with Guide
    MGPM20-75Z-A90L
    ▶ Shortened guide rods, mass reductions of up to 24% as plate thickness changes
    ▶ Space-saving guide load shortened by up to 22 mm to reduce the space required for cylinder installation
    ▶ Weight: 1 kg
    20
    Tube inner diameter 20mm
    Cylinder Stroke
    75
    Cylinder Stroke 75mm