SMC_MGPM12-20Z cyl, compact guide, slide brg, MGP COMPACT GUIDE CYLINDER
0 reviews 0 sold. Only 999 remain
Negotiable (specific conditions to required)
Brands
Product Code: MGPM12-20Z
  • Product Description
    We guarantee that all the products we sell are genuine, brand new.
    MGP-Z Series Thin cylinder with guide
    MGPM12-20Z
    ▶ Shorten the guide load, reducing mass by up to 24% with plate thickness changes
    ▶ Realize space savings: Shorten the guide rod by up to 22 mm, reducing the space required for cylinder installation
    ▶ Weight: 250 g
    Specifications Model symbol Specification Information
    Types of bearings M Sliding bearings
    Tube Inner Diameter 12 Tube inner diameter 12mm
    Types of port screws - M5X0.8(Φ12-16); Rc(Φ20-100)
    Cylinder stroke 20 Cylinder stroke 20mm
    Stroke adjustment symbol - none
    Autoswitch add-on symbol - 2 with or without
    Customization Specifications - standard
    Click Email Inquiry!
    -20%
    [WOOSUNG] Ten Commandments Metal Pen-Ballpoint Pen..
    Ship from South Korea
    -32%
    [WOOSUNG] Gift Set Metal Book Mark (Cross)+Ten Com..
    -22%
    [Wefun] Snack24 Mega Mixed Snack Set 32P – Extra-L..
    -50%
    [thejoen] 50 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -40%
    [thejoen] 20 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -36%
    -58%
    [Thejoen] 100 pieces of sweat absorption hairband ..
    -13%
    [Tendergarden] Morning Breeze Room Spray Nr.51 100..
    -7%
    [Tender garden] Hydro Perfumed Body Wash 300ml-pre..
    -9%