SMC_CDQMB12-30-M9N cyl, compact, auto-switch, CQM COMPACT GUIDE ROD CYLINDER
0 reviews 0 sold. Only 999 remain
Negotiable (specific conditions to required)
Brands
Product Code: CDQMB12-30-M9N
  • Product Description
    CQM Series Compact Cylinder/Guide Rod Type
    CDQMB12-30-M9N
    ▶ Compact cylinder CQS, CQ2 series with built-in guide rod
    ▶ Rotation prevention degree ±0.2° or less
    ▶ Load-resistant 2~4 times ※Comparison with thin cylinder CQ series
    ▶ Direct installation of the load is possible
    ▶ Installation dimensions are compatible with CQS and CQ2 series
    ▶ With auto switch (CDQM series: CDQM)
    ▶ Weight: 103 g
    Item / ModelSymbol / Information
    With Auto Switch
    D
    With Auto Switch
    Installation support equipment
    B
    Through Hole (Standard)
    Tube Inner Diameter
    12
    Tube inner diameter 12mm
    Types of Port Screws
    M Screw, RC
    Cylinder Stroke
    30
    Cylinder Stroke 30mm
    Autoswitch
    M9N
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Lamp, 3-wire (NPN), Lateral Discharge, Lead Wire 0.5m, Applicable Voltage: DC5V, 12V, 24V(DC4.5~28V)
    -20%
    [WOOSUNG] Ten Commandments Metal Pen-Ballpoint Pen..
    Ship from South Korea
    -32%
    [WOOSUNG] Gift Set Metal Book Mark (Cross)+Ten Com..
    -22%
    [Wefun] Snack24 Mega Mixed Snack Set 32P – Extra-L..
    -50%
    [thejoen] 50 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -40%
    [thejoen] 20 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -36%
    -58%
    [Thejoen] 100 pieces of sweat absorption hairband ..
    -13%
    [Tendergarden] Morning Breeze Room Spray Nr.51 100..
    -7%
    [Tender garden] Hydro Perfumed Body Wash 300ml-pre..
    -9%